Žehnání Svatomartinskému vínu 11,11,2012

Vaše recenze na Vás samotné.
Odpovědět
Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Žehnání Svatomartinskému vínu 11,11,2012

Příspěvek od Tyl »

Hoši bylo to opravdu nečekané,kolik se sešlo na náměstí lidí. Snad tisíce+- Ne všichni chtěli vidět a slyšet,stáli bokem a opodál,protože se přiblížit nedalo a někteří ty ostré lokty neradi používají.
Měli jsme připraveno KV2 na velkých stativech a pěkně vysoko,ale:
Přijel Martin na koni,až před jeviště. Spolu s ním jeden "chudák" ,který sehrál scénku o nějakém tom obdarování atd.Byl to profík,zvládnul to výborně,ale:
Bylo to tak na 5minut,ale protože to bylo pod jevištěm a nepřipravené,tak většina lidí nic neviděla a neslyšela.
No a kdo za to může? Neuhodnete.
Dostal jsem pojeb i přes to,že jsem na toto upozornil předem a jasně jsem ukázal,že máme připravené mikráky i pro Martina na koni a případně i pro další !!!
Akce se pořádá každoročně a je nevyšší čas to více vymakat...
Na jevišti se motalo snad deset kamer a fotografů. Moderátorka je musela veřejně napomenout,aby šli nabok a nestáli před farářem,který nebyl ani vidět.
Lidi byli všude kolem jeviště a když jsme odešli od mixu,který byl v jedné mezeře mezi zábradlím na jevišti z boku,tak se tam ihned nacpaly nějaké tetičky a vypadalo to jako by zvučily.Jen proto,aby co nejlépe viděly.
Co potom měli říkat ty zbývající stovky lidí na náměstí,které neviděly scénku vůbec a když ani neslyšeli,tak si všichni domyslíme kdo je viníkem. Žéééééé???????
Nedá mě to spát a zajdu ještě za paní pořadatelkou,abychom to spolu za čerstva,nějak do budoucna doladili.
Napište co navrhujete. Náměstí znáte a každá rada dobrá.

Díky Tyl

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: Žehnání Svatomartinskému vínu 11,11,2012

Příspěvek od Tyl »

Ahoj všichni.
Tak jsme obdrželi opět objednávku na ozvučení této akce.
Paní, která toto má opět na starosti se při osobním setkání ani náhodou nepozastavila nad problematikou, která nás opět čeká a nemine.

Pokusme se dát hlavy dohromady a promysleme co a jak provedeme, abychom vše nějak pojistili a vylepšili.
Letos akce vychází na uterý. To je tedy 11,11, 2014. V 11hod. 11minut bude začátek.

Kdo se hlásí??

Aidzi
Zvukař
Příspěvky: 39
Registrován: úte 10. kvě 2011 15:34:15
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Žehnání Svatomartinskému vínu 11,11,2012

Příspěvek od Aidzi »

Já tam minule asi nebyl, ale podle toho, cos loni psal, bych řekl, že by se jim měly dát bezdrátové head mikrofony a je po problému, ne? :-)
Aidzi
Tel: 739260346
email - i.c@email.cz

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: Žehnání Svatomartinskému vínu 11,11,2012

Příspěvek od Tyl »

Aktiv, nebo pasiv?
Dovolím si tvrdit toto:
Pokud se používají Suby pro jednu kapelu, která si zvuk hlídá a má ho neustále vyladěný tak, jak je to nejlépe možné, vyplatí se více aktiv.
Pokud se se suby zvučí všechno, od dechovek přes folklór, až po techno, el muziku atp, je lepší pasiv. Za mne jen s repro 21". Zvuk je jiný než u 18", ale hodně záleží na velikosti bedny, provedení, vyztužení a také na rozehranosti repro 21"!!!
((Nedají se tady rozebírat všechny parametry, které se vždy v závislosti na něčem dost podstatně změní, atd. ))
Proč 21"? Protože průměr kmitačky může být 6"!! No a to je dost velká jistota, že suby jen tak neodejdou. U 18" taková jistota není. Už jsem napsal, že kmitka navinutá u 21" průměrem 0,6mm toho vydrží opravdu hodně. No a to se vyplatí, když nevíte co vás na akcích čeká. Jak moc budete muset suby "osolit", jak dlouho atd.
Ještě si dovolím tvrdit, že výrobci se jistí u aktivů tím, že je nastavují z mnoha důvodů tak, aby omezili výkon pomocí elektroniky někde na 60-70% max. No a tak je u všech těchto aktivů vidět, jak se brzy rozblikají kontrolky Clip.
Proto dávám pryč i své RCF TTS 56a. Za ty peníze určitě solidní zvuk, ale ty rudě blikající kontrolky Clip, nic moc. Až se z toho hlava točí.
No a ta cena?Určitě už je v této době neprodám, ale snad vyměním za něco, v této době využitelnějšiho. Napadá mě za nějaký výrobník el energie, až se ztratí napětí v síti. To budou pak jiné basy.
No nic. Nepropadejme panice a bádejme. Když už jsme se s tímto darem všichni narodili, tak nás to jen tak bavit nepřestane. I kdybych měl doolupovat, když je tolik času, tolik odolný, strukturovaný lak na bednách a olepit je ne izolepou, ale kvalitním kobercovým potahem jako za starých časů. U nás na klubu Mír je odstavené velké okobercované PA, které tam po listopadu dodával tuším Edvard? Koberce jsou střiknuté bezbarvým lakem a jsou po tolika letech velmi pěkné.
Jak jsem zjistil, že je lak na povrchu příjemně drsný, vyzkoušel jsem si o ty velké satelity přejet mými spocenými zády. Paráda.
Až se tam po covidu za pár let zase sejdeme, budete mít možnost si to hlavně v letních teplotách vyzkoušet.
Zatím Hola. Tyl :lol:

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Žehnání vínu v 11:11, 11. 11. 2020, neproběhlo, ale...

Příspěvek od Tyl »

Asi to byl okamžik, který nastartoval hodně aktivit. Uvidíme časem.
Když už sedíme doma, nebo ležíme v práci, nebo opačně, pišme.
Vše co se dá popsat:
-jaké byly nedostatky před covidem.
-co vše jsme zvladnuli a na co jsme se vykašlali.
-co a jak vylepšíme, až to zase rozjedem.
-čeho se zbavíme a proč.
-co pořídíme za prvé, za druhé, za třetí .....

Hola Tyl

Odpovědět