BC21sw152-NDB21-lajdáctví ve výrobě !!

Odpovědět
Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

BC21sw152-NDB21-lajdáctví ve výrobě !!

Příspěvek od Tyl »

Dobrý den.
Vážení mnohokrát děkuji za povzbudivou odpověď.
Povzbudivou hlavně v tom, že bychom se mohli společně pokusit pořešit nejdříve ty vážnější závady, které mě, a snad i Vás, nejvíce zatěžují.
Nepodstatné drobnosti nechme prosím zatím stranou.

Prosím Vás tedy o toto:
1-dejte mě ještě trochu času, abych mohl opět vyndat všechny 21SW152 z boxů NDB21, a provést velmi důležitou kontrolu připojení všech pohyblivých přívodů na svorkovnicích!!! Bude to již po šesté, co všechny repro vyndám. Nemohu si totiž dovolit, aby mě na brzských venkovních akcích, opět začaly tyto boxy nějak vypadávat. Pořadatelé nejsou hloupí a zajímají se co se stalo, proč a kdo za to může. Toto je snad jasné.

2-po vyndání reproduktorů změřím speciálním měřidlem sílu zdvojených spodních stěn, hlavně v zadních částech!!! Tam vzadu je totiž velmi obtížné, dodatečně vkládané stěny řádně stáhnout atd. atd. No a také se tam vzadu velmi obtížně provádí kontrola. Udělám to velmi poctivě proto, abych dokázal, že poslední reklamovaný box nebyl rozkřížený, jak mě hlásil pan Tejml. Nebyl ani rozklížený, jak se později po dohodě s kolegou opravil, ale byl nedolepený z výroby!!!!!! Tímto měřením Vám konečně dokážu o jaké vzduchové kapsy se jedná. Jsou to vzduchové bubliny způsobené ve výrobě Megaton, při zdvojování tloušťky spodních stěn boxů. Jako důkaz provedu opět na vlastní náklady řez touto vzduchovou bublinou a vzorek vám zašlu.
Vzduchové kapsy v překližce o kterých zbytečně píšete a pokoušíte se tak tuto problematiku zamlžit, tak toto nechme prosím stranou. Pokud to ovšem není humor, který jsem nepochopil.

4-nyní ještě k tomu nanášení lepidla jen na styčné plochy. Netýká se to oblasti napojení vnitřní části spideru na kmitací systém. Všichni výrobci, i ti méně důsledni tuto oblast zásobují znatelně větším množstvím lepidla. "Nakopeček"!!!!!!
Na tomto jsme se po roce i s panem Sekerou shodli.

Vážení zatím takto.
Mám hodně úkolů, protože řeším větší množství vážnějších reklamací, které doslova ohrožují životy. Např VMB TL054. Takovou prasárnu jsem dlouho v rukách neměl. Pokud se o toto budete vážně zajímat, rád Vám své zjištění upřesním.

Brzy se ozvu.

S pozdravem. Tyl

--

vlastimil.tyl@email.cz 603775645

---------- Původní zpráva ----------
Od: PRODANCE Servis <servis@prodance.cz>
Komu: vlastimil.tyl@email.cz <vlastimil.tyl@email.cz>
Datum: 19. 2. 2016 10:18:08
Předmět: RE: Nekvalitní provedení reproduktorů BC 21SW152, způsobené lajdáctvím ve výrobě !!!

Dobrý den,
odeslal jste už membránu k nám na servis? Pokud to správně chápu, ten problém s přívody se vyskytl u stejného reproduktoru s uvolněným šroubem? Nevím, co bychom Vám měli dlužit. Ve všech případech šlo o záruční záležitost, tzn. veškerý vadný materiál je náš! Řešili jsme váš případ ve firmě. Toto je naposledy, co jste v rámci dvouleté záruky sám rozebral reprobednu jakýmkoliv způsobem. Je to proti všem reklamačním pravidlům firmy i proti občanskému zákoníku. Příště takovéto případy nebudeme považovat za reklamaci!
Prošli jsme historii prodeje reproduktoru 21SW152. Do dnešního dne se jich prodalo 80 a vy jste skutečně jediný, kdo s nimi má problémy. Netvrdím, že děláte něco špatně, ale vypadá to na neuvěřitelnou shodu okolností. Je to opravdu tak, nemám důvod si vymýšlet, pokud nevěříte, mohu Vás nechat nahlédnout do servisních zakázek. Jen abych to shrnul, celkem jste reklamoval 5 reproduktor ů (1 případ byla reklamace opravy), z toho 2 přes pana Vinše.
Pan Tejml opravdu za nic nemůže, na servisu má za úkol pouze přijímat a vydávat zakázky, nikoliv lepit reproduktory! Chemopren zde vůbec nepoužíváme, pro lepení reproduktorů nad 12“ používáme výhradně speciální epoxidy. Ve vašem 4. reklamačním případu (odtržený spider) bylo na základě Hubertova rozhodnutí použito speciální neoprenové lepidlo od firmy DAS (výrobce reproduktorů). Část odlepené plochy spideru nešla obrousit, tudíž by zde jiné lepidlo zkrátka nechytlo. Bohužel tato oprava nepomohla a Vy jste záhy dostal nový reproduktor.
Mluvil jsem s panem Sekerou, který se rozhodně nad ničím nezděsil. Pouze řekl, že se množství lepidla u jednotlivých kusů liší a bylo by potřeba se na to zeptat přímo v B&C, což jsme později udělali. Dostalo se nám odpovědi, že je to tak v pořádku. Důležité je, aby byla správně přilepena kontaktní plocha. Přebytek lepidla vytékající z perforace spideru nezlepšuje kvalitu spoje.
Vzduchové kapsy jsou v překližce normální a při výrobě je zkrátka nelze objevit. Za celou historii značky MEGATON jsme s tím nezaznamenali jediný problém. Navíc Vám pan Sekera povolil jen montáž rohů a ochranných lišt. V žádném případě nepovolil vrtání do skeletu v podobně montáže koleček. Výměna připojovacího terminálu také nebyla smluvena. To vše a nejen to, hraje proti reklamačnímu řádu.
U TT25-A nebyl problém u všech, co se prodaly, jen u jisté série. Dobře si na to pamatuji. Nevím, komu vidíte až do žaludku, ale já to rozhodně nejsem. Ani si nejsem jistý Vaší loajalitou vzhledem k neoprávněným zásahům v rámci záruky!

S pozdravem
Filip Uchytil
uchytil@prodance.cz
---------------------
PRODANCE, s.r.o.
Osadní 799/26
170 00 Praha 7
tel. 283 061 155
fax 283 872 051
www.prodance.cz

From: vlastimil.tyl@email.cz [mailto:vlastimil.tyl@email.cz]
Sent: Wednesday, February 10, 2016 7:19 PM
To: PRODANCE Servis
Subject: Re: Nekvalitní provedení reproduktorů BC 21SW152, způsobené lajdáctvím ve výrobě !!!

Dobrý den.
Rád Vám membránu zašlu. To již nebude balík tak zranitelný. Doufejme.
Snad se později domluvíme, že mě ji vrátíte. Určitě Vám bude k ničemu.
Již jsem jednu špatně zalepenou posílal panu Sekerovi, protože nevěřil !!!!!!!a ten ji nechal údajně v servisu v Praze.
Takže mě jednu dlužíte.

Nebo si tuhle mohu ponechat a budeme vyrovnaní? Výdaje rostou zbytečně.
Pane Uchytile snad uvěříte tomu, že mám s těmito boxy obrovské výdaje:

-nejprve dva kusy, kde se částečně odlepily středičky a výrobce jednoznačně reklamaci uznal a poslal nové Kity. Výrobce totiž velmi dobře ví, stejně jako my, že se tyto reproduktory zatím nedají nahradit. Proto vyrábí velké množství kusů, aby uspokojil poptávku a tak se zákonitě v tom fofru chybuje.
Vaše firma nové Kity poslala mě domů, abych si je vyměnil sám. Trval jsem na tom, protože u Vás někdo používá ještě chemoprén i na takové výkony!! Prý za to může pan Tejml. Můžu dokázat. Pan Sekera vše sledoval. To byl ten poslední kus, který byl okamžitě vyměněn v Brně za nový, aby nebylo možné dokázat, že se v novém boxu NDB21 prodal použitý 21SW152, který byl velmi amátérsky opraven, doslova zapatlán chemoprénem v oblasti středičky. Mám foto. Doslova neuvěřitelné.

-jeden box jsem nedávno poslal na reklamaci celý, protože drnčel při výkonu cca 30%. Oprava se hodně protahovala a pan Tejml s kolegou si dlouho nevěděli rady jak situaci vysvětlit. Nakonec se box musel ještě poslat do výroby, protože se prý nějakým nárazem rozlepilo dvojité dno a bylo třeba vzduchovou kapsu zalepil.
Mimo jiné byl údajně mechanicky přetížen reproduktor.
No a to byl ten reproduktor, který byl už v novém boxu "opraven" chemoprénem!!!

-pane Uchytile toto ještě zdaleka není vše. Celý rok jsem pana Sekeru upozorňoval na to, že jsou středíčky u krčků nedostatečně, ale hlavně nepravidelně oblepeny. Viz foto. Pan Sekera tomu dlouho nevěřil.
Nakonec jsem ho přesvědčil a okamžitě souhlasil s tím, abych si všechny kusy dolepil sám. Prošel totiž spolu s někým od vás váš sklad a zhrozil se nad tím, že jsou reproduktory lepeny nedostatečně. Každý kus je originál.

- no a nyní jsem u boxů NDB21 zjistil, při předvrtávání otvorů pro kolečka do spodních zdvojených stěn, že se v polovině tloušťky první spodní stěny, propadá vrták o cca 3-5mm, než pokračuje dál a projde druhou stěnou.
Takže vše je zcela jasné. Vzduchové kapsy pocházejí z výroby, protože lepení těchto větších ploch je vždy obtížné. Stačí mírné zkrouceni překližky, nebo nedokonalé stažení a problém je na světě. Rád vše postupně dokážu.

Pane Uchytile.
Není to tak dávno, co byl velký průšvih s membránami driverů RCF TT25a.
Bylo to něco jako když Toyota stahuje statisíce vozů kvůli průšvihu, který ohrožuje uživatele na životech.
Repráky nás na životech zatím neohrožují. Dovedete si pane Filipe představit průšvih ohledně toho připojení pohyblivých lanek atd atd, kdyby se to mělo rěšit hromadně? Na to se nedá ani pomyslet.

Přátelé zatím jste mě vždy pomohli a nestěžoval jsem si.
Nyní, když jsem pomohl já Vám očekávám, že se zachováte opět na úrovni.
Je mě jasné, že je třeba tyto průšvihy držet pod pokličkou, protože by to nikomu z nás nepomohlo. Na co čeká konkurence to přece víme.

Berte vše prosím tak, že si za ty roky vidíme "až do žaludků", a určitě není třeba v takto jasných a prokazatelný záležitostech, vznášet nějaké pochybnosti.

Vždy jsem byl loajální a loajální dále budu, protože uznávám to známé -nikdy neříkej nikdy. !!!

S pozdravem. Tyl

--

vlastimil.tyl@email.cz 603775645

---------- Původní zpráva ----------
Od: PRODANCE Servis <servis@prodance.cz>
Komu: vlastimil.tyl@email.cz <vlastimil.tyl@email.cz>
Datum: 10. 2. 2016 16:58:08
Předmět: Re: Nekvalitní provedení reproduktorů BC 21SW152, způsobené lajdáctvím ve výrobě !!!

Dobrý den,

dnes jsme od Vás obdrželi koš z 21SW152. Bohužel přišel bez membrány. Prosím o dodání, jinak tento případ nebudeme považovat za reklamaci.

S pozdravem
Filip Uchytil
servis@prodance.cz
-----------------------
PRODANCE
Osadní 799/26
170 00 Praha 7
tel. 283 061 155
fax 283 872 051
www.prodance.cz


Od: PRODANCE Servis
Odesláno: 9. února 2016 11:33
Komu: vlastimil.tyl@email.cz
Předmět: Re: Nekvalitní provedení reproduktorů BC 21SW152, způsobené lajdáctvím ve výrobě !!!

Dobrý den,

těchto reproduktorů se prodalo řádově desítky a vy jste zatím jediný kdo má tyto problémy. Poruchovost se tedy neblíží hranici 100%. Pošlete prosím vadný reproduktor neprodleně na servis. Na základě toho rozhodneme, jak budeme dále postupovat.

Nelze řešit jakékoliv záruční problémy mimo servisní oddělení.

S pozdravem
Filip Uchytil
servis@prodance.cz
-----------------------
PRODANCE
Osadní 799/26
170 00 Praha 7
tel. 283 061 155
fax 283 872 051
www.prodance.cz


From: vlastimil.tyl@email.cz [mailto:vlastimil.tyl@email.cz]
Sent: Saturday, February 06, 2016 1:16 PM
To: PRODANCE Brno
Subject: Nekvalitní provedení reproduktorů BC 21SW152, způsobené lajdáctvím ve výrobě !!!



-- Dobrý den.
Vážení věřte prosím tomu, že poruchovost těchto reproduktorů se nebezpečně blíží hranici 100%!!!

Zde je další kus, který je již výrobcem uznaný k reklamaci.
Vyřizuje pan Smutný v Brně.

I u tohoto kusu výrobce na základě fotografií uznal, že je vina na jeho straně a nabízí výměnu zdarma.
Je to již šestá, velmi vážná závada. Z osmi kusů.

U tohoto kusu jsou hned dvě:

1 přiložený šroub nebyl nikdy dotažen a tak začal časem cestovat kolem kmitací cívky.
2 jedno pohyblivé přívodní lanko bylo jen nastrčeno v přívodní svorce mezi dvěma kleštinami a zajištěno smršťovací bužírkou.
Je velmi nešt'astné, že jsou lanka do kleštin svorkovnic nastrčeny zevnitř, od membrány, nejsou nijak kleštinami zamáčknuty a pájení je znatelně prováděno zvenčí, z opačné strany, než jsou kleštiny.
Výrobce se asi zbláznil, když spoléhá na to, že se cín zvenčí dostane ve všech případech i mezi kleštiny s lankem, které nejsou ani zamáčknuty a spolehlivě spoj zapájí.

Důkazy mám na videu a jsou nezpochybnitelné.
Rád bych s Vaší pomocí oslovil výrobce, aby se zaměřil na tuto, katastrofálně vysokou zmetkovitost a vysvětlil nám, co se tak vážného stalo, že je situace již delší dobu neúnosná.

Fotografie i videa Vám rád pošlu, pokud se k této mé nabídce postavíte s pochopením.

Podle mě je docela možné, že byli ve výrobě donuceni dodržovat nějaké to ISO 9xxx...a to by bylo vysvětlení.
Když se totiž ISO dodržuje poctivě, tak v žádném případě nezbývá dostatečný časový prostor na poctivou, kvalitní práci.


Děkuji za rychlou výměnu tohoto kusu za nový.

S pozdravem Tyl
















vlastimil.tyl@email.cz 603775645

Odpovědět