Přehřívání basových reproduktorů

Odpovědět
zblebt
Administrátor
Příspěvky: 349
Registrován: pon 09. kvě 2011 14:45:02
Bydliště: Svatováclavská 905 UH

Přehřívání basových reproduktorů

Příspěvek od zblebt »

Je to tak pet let zpatky, co jsme meli problemy na tuckach a podobnych celovecernich parbach s tim, ze nam teplem odchazely repraky v basacich, no vyresilo se to docela elegantnim zpusobem, necham Tyla se o tom rozepsat vic, pridam jen obrazky, ktere nas inspirovaly.

Obrazky jsou ze stranek http://www.ramsdellproaudio.com/product ... -SD18.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jan Bednář, web admin. 774 317344
Obrázek
basa, zvuk, mix.

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: Přehřívání basových reproduktorů

Příspěvek od Tyl »

Vážení je to cesta do pekel,pokud se magnety i výkonných reproduktorů nacházejí v téměř uzavřených komorách různých bandpásů atd.
Cesta do pekel proto,že se v takovém celonočním nepřetržitém provozu silně nažhaví nejen vyznavači tohoto žánru. Teplota v takových často vzduchotěsně uzavřených klubech se vyšplhá v letním období až někde ke čtyřicítce,protože se nevětrá,aby se nedráždilo okolí.
Jaká je teplota po někdy i 12ti hodinách nepřetržitého provozu v komorách kolem kmitacích systémú,to si ani nepřejte vědět.
Zkuste si jednoduše odšroubovat nějaké to madlo,aby jste se dostali rukou na magnet a budete žasnout.Nemusí to být ihned na akci,ale stačí po hodině,až tyto boxy uskladníte.Budete se divit jak se v magnetech drží teplo,které se za celou noc do tohoto materiálu naskládalo.
Ti citlivější si jistě povšimnou,že během akce se v klubu nad ránem přimíchá k všemožným zápachům i smrad připáleného vinutí,jako když někde hoří motor.
Nyní již jistě chápete co to znamená a odkud se tento smrad valí.

Již před mnoha lety se snažili v EV vyrábět různé varianty Eliminátorů,kde se snažili reproduktory usazovat tak,aby si kmitačky mohly nasávat "čerstvý vzduch"z venku a ne jen ten,který si nahřátý vydechly do komory a pak ten samý musely opět nasát. Bylo to i z těch důvodů,že ty jejich EVM 15B a další toho tenkrát moc nevydržely a odcházely dost často.
Jaké byly tenkrát zesíky a jaké jsou dnes,to je také snad každému jasné.
Proto vidíme nejjednodušší a nejúčinnější řešení v tom,že otočíme repro magnetem směrem dopředu.
Že nejsme ani zdaleka první to všichni víme.

Pokračování příště. Tyl

Odpovědět