spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Odpovědět
Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Příspěvek od Tyl »

Vážení,
za ty peníze je to zvukově opravdu velmi slušná kopie,ale musíte si to opravit,dodělat a s uvedeným rizikem odzkoušet.
Originál stojí cca 10-12000,-
Tento CC100 od Thomanna je za desetinu ceny originálu a pro většinu vystupujících okresního formátu je velmi použitelný.
Pozor ovšem na slabinu,kterou popisuji dole.

Tyl

2. d:vote™ 4099 Instrument *
d:vote™ 4099B Clip Microphone for Bass *
d:vote™ 4099C Clip Microphone for Cello *
d:vote™ 4099D Clip Microphone for Drum *
d:vote™ 4099G Clip Microphone for Guitar, Dobro *
d:vote™ 4099P Stereo Microphone System for Piano *
d:vote™ 4099S Clip Microphone for all Saxophones, Bass Clarinet *
d:vote™ 4099T Clip Microphone for Brass *
d:vote™ 4099U Universal Clip Microphone *
d:vote™ 4099V Clip Microphone for Violin, Mandolin

Dobrý den,
vážený dodavateli mám následující dotazy a prosby o upřesnění:

1-mám již připraven další mikrofon stejného typu CC100,který je nespolehlivý!! Reaguje na pohyb "kabelu" v blízkosti ///mini-xlr/// HRŮZOSTRAŠNÝM PRASKÁNÍM V- PA- SYSTÉMU.
2-zatím jsou tedy dva ze čtyř kusů,které mám připraveny k reklamaci- nedají se již použít.
3-zůstávají ještě dva z uvedené zakázky,které mohu dále používat,ale přiznám se,že mám velké obavy,abych nebyl zase za hlupáka-PROČ MIKROFONY FUNGUJÍ NA HESLO!!!
4-mám je vrátit všechny /4kusy,viz objednávka/,aby se vyloučily další komplikace?
5-vrátíte mě spolehlivé 4 kusy,které bude možné používat bez obav,že se stanu opět terčem posměchu?
6-ano,vím dobře,že kvalita "kabelu",včetně jeho HULVÁTSKÉHO skřípnutí v mini XLR je naprosto NEVYHOVUJÍCÍ,ale věřím,že jste již provedli u "výrobce"nápravu a uspokojíte mé požadavky stejně mistrovsky,jako doposud.

Děkuji za pochopení a těším se na další spolupráci.

S pozdravem Tyl +420603775645 http://www.tyl-zvuk.cz

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Příspěvek od Tyl »

Dobrý den,
dovoluji si upřesnit,že se nejedná o konektory,ale o velmi zranitelný a hlavně málo mechanicky odolný propojovací kabel mezi -mini xlr - a - mikrofonem-.
Navíc výrobce v konektoru -mini xlr- zamačkává packy pro zajištění přímo do tohoto velmi choulostivého kablíku.

Další problém je v kabelu samotném!! U jednoho mikrofonu,který mám ještě u sebe jsem pohmatem našel na kabelu celkem tři místa ,kde se kabel při pohmatu dostává do zkratu.
Rád bych toto vašemu servisnímu oddělení také přeposlal,ale počkám si na vyměměné dva kusy,které nejprve dobře prověřím.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem Tyl

--
Vlastimil Tyl

---------- Původní zpráva ----------
Od: Cesko Thomann
Datum: 5. 11. 2012
Předmět: AW: AW: Reklamace 1772736

Dobrý den, pane Tyl!
Posíláme Vám tedy 2 náhradní kousky.
Elektronický servis skutečně potvrdil, že konektory těchto mikrofonů jsou velmi citlivé a je třeba s nimi zacházet opatrně.

S hudebními pozdravy ♪♪♫ ♫ ♪

Tomáš Hartman
Czech & Slovak Sales

Musikhaus Thomann e.K.

-pondělí až pátek: 9:30 - 18:30
-sobota: 9:30 - 16:00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Von: vlastimil.tyl
Gesendet: Freitag, 26. Oktober 2012 12:22
An: Cesko Thomann
Betreff: Re: AW: Reklamace 1772736

Dobrý den,
děkuji za velmi solidní odpověd a prosím Vás o zaslání Label na 2kusy.
Zbylé 2 kusy budu používat a případně je vyreklamuji později.

Snad jsem Vás neurazil svou otevřeností.Věřím,že oceníte tyto zkušenosti,které budou jen ku prospěch pro další zvyšování kvality výrobků i další dlouhodobé spolupráce mezi námi.

S pozdravem Tyl http://www.tyl-zvuk.cz

--
Vlastimil Tyl
vlastimil.tyl@email.cz


---------- Původní zpráva ----------
Od: Cesko Thomann <cesko@thomann.de>
Datum: 26. 10. 2012
Předmět: AW: Reklamace 1772736

Dobrý den, pane Tyl!

Zákaznický servis mi odpověděl, že počet reklamací v poměru s počtem prodaných kusů tohoto produktu za posledních 5 měsíců není tak alarmující/neobvyklý, že bychom museli celou šarži stáhnout a sešrotovat. Nicméně Vaše postřehy a zkušenosti servis zaznamenal a byly předány také kolegům z nákupu, kteří jsou v kontaktu s výrobci a distributory. Měli by tedy kvalitu prověřit, pokud se podobné stížnosti na tento produkt budou hromadit.

Pokud už produktu nevěříte, můžete vrátit všechny 4 kusy na Money Back, musel byste si ale pospíšit, protože tuto službu nabízíme standardně pouze ve lhůtě prvních 30 dní od obdržení zboží. Poslali bychom Vám nový DHL label.
Pokud chcete vyměnit pouze ty 2 vadné kusy za 2 nové, můžeme Vám také poslat DHL label.
Dejte nám prosím vědět, jak si přejete dále postupovat.


S hudebními pozdravy ♪♪♫ ♫ ♪

Tomáš Hartman

Czech & Slovak Sales

Musikhaus Thomann e.K.

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Příspěvek od Tyl »

Další reklamace a prosba o vylepšení kvality přívodních kabelů !!
[/b]
1772736-Reklamace dalších přívodních kabelů k CC100-Ovid system
Dnes 23. 9. 2013, 18:38:46
Komu: cesko@thomann.de
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-- Dobrý den,
prosím dejte vědět,zda je možno reklamovat ještě dva kusy,které se opět po čase projevily jako velmi hlučné,(chrastící) již při mírném pohybu kabelu na určitých místech. Konektory Mini XLR jsou v pořádku,ale tenký přívodní kabel je již z výroby nevyhovující !!
Dovoluji si toto tvrdit proto,že jsem si jeden přívodní kabel dovolil na kritických místech postříhat a odizolovat,abych měl jistotu.
Pokud mě díky tomuto nedovolenému zásahu reklamaci neuznáte,nebudu se zlobit.
Myslím si ale,že budete spíše souhlasit,že jsem se k tomuto kroku odvážil a nasměroval Vás tak k tomu,aby jste oslovili výrobce k patřičnému řešení situace. POKUD SE TAK JIŽ NESTALO.
Rád bych si v další objednávce přikoupil další tyto kusy,ale až se přesvědčím,že ve kvalitě přívodních kabelů nastalo tolik očekávané zlepšení.
Jistě nejsem sám,kdo na toto zlepšení kvality přívodních kabelů čeká.
Děkuji za pochopení a věřím,že se nebudete zlobit na mou upřímnost a přímočaré poukázání na tento problém.

S pozdravem Tyl 603775645

http://www.tyl-zvuk.cz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: AW: AW: Reklamace 1772736
6. 11. 2012, 7:55:53

Komu: Cesko Thomann

Dobrý den,
dovoluji si upřesnit,že se nejedná o konektory,ale o velmi zranitelný a hlavně málo mechanicky odolný propojovací kabel mezi -mini xlr - a - mikrofonem-.
Navíc výrobce v konektoru -mini xlr- zamačkává packy pro zajištění přímo do tohoto velmi choulostivého kablíku.

Další problém je v kabelu samotném!! U jednoho mikrofonu,který mám ještě u sebe jsem pohmatem našel na kabelu celkem tři místa ,kde se kabel při pohmatu dostává do zkratu.
Rád bych toto vašemu servisnímu oddělení také přeposlal,ale počkám si na vyměměné dva kusy,které nejprve dobře prověřím.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem Tyl

--
Vlastimil Tyl

---------- Původní zpráva ----------
Od: Cesko Thomann
Datum: 5. 11. 2012
Předmět: AW: AW: Reklamace 1772736

Dobrý den, pane Tyl!
Posíláme Vám tedy 2 náhradní kousky.
Elektronický servis skutečně potvrdil, že konektory těchto mikrofonů jsou velmi citlivé a je třeba s nimi zacházet opatrně.

S hudebními pozdravy ♪♪♫ ♫ ♪

Tomáš Hartman
Czech & Slovak Sales

Musikhaus Thomann e.K.
_______________________

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Příspěvek od Tyl »

Dear Vlastimil,

thank you for your e-mail and information. We are truly sorry to hear about this.
In this case I will directly arrange the local post shipping for your 2x the t.bone Ovid System CC 100 to have it checked and repaired for you. You will receive the separate e-mail with the returns label which you can easily print out and stick to your return parcel. Then you can hand the parcel over to your local post.

Following please find some important information for a smooth processing of your return:
- Please pack the item as safe as possible (please put the original box in another one to assure its safety) and also please remember to include all the accessories (cables, manual, etc....). The responsibilty for the items to arrive with us safely and undamaged in case of a return is with the customer.
- Please do not hand out the parcel without the returns label on it. Other transport documents are not required.
- The return service is already completely paid by us. Post is not authorized to ask you for further payment or to sign any additional documents.
- To simplify the procedure once the parcel is returned, please include inside the parcel a short note with your name, complete address and customer number.

In a case where the repairsman states that the fault was accidentaly caused by you or if it is just a high mortality part of the unit (lamp, battery, etc.) we unfortunatelly will have to charge you with the shipping costs for sending the item back and for the quote made by our repais men and we can, of course, not repair the unit under guarantee. I don't think this being the case with you but I am obliged to let you know this in before hand.
Thank you and with kind regards,

Sabina Smołka
Service Customer Care

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Příspěvek od Tyl »

Vážení zde je výsledek reklamace dvou kusů CC100,z nihž u jednoho jsem si dovolil odstříhnout z přívodního kabelu asi půl metru kabelu,který byl z výroby špatný.
V určitých místech při ohybu chrastil.
Druhý kus se projevil nedávno na akci v Boršicích,kde se cca 15minut po zapnutí objevilo "praskání z repráků",jako když hoří rezistor.

Reakce dodavatele Thomann je viz dole naprosto jednoznačná a jednoduchá-okamžitě oba kusy vyměnil a již jsou na cestě.

Musikhaus Thomann

Potvrzení o expedici - http://www.thomann.de
Včera 1. 10. 2013, 22:02:12
Komu: vlastimil.tyl

Vazeny pane Tyl,

S radosti Vam oznamujeme, ze Vase zasilka dnes opustila
nasi firmu a je na ceste k Vam.


Informace k Vasi zakazce:
=========================

Vase zakaznicke cislo: 17xxxxxx
Cislo zakazky: 2013xx
Datum zakazky: 01.10.2013
Cislo faktury: 18190
Celkova cena: 98.00 EUR
: Adrian Sardi
Zpusob doruceni: UPS
Hmotnost zasilky: 1kg

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Příspěvek od Tyl »

Všichni co jste si mysleli,že uživatelem postříhaný kabel od mikrofonu CC100 se nedá reklamovat slyšte a věřte !!!!!!!!!

Dnes přišly oba reklamované mikrofony UPSkou a zdarma.
Samozřejmě vyměněné za nové kusy.

Servisní středisko -Thomann česko-sice zvedlo pomyslný varovný prst,že jsem si dovolil moc...!!
Že mám vzít na vědomí,že museli nové mikrofony na výměnu dodat ze svých zásob-tedy zásob servisního střediska Thomann.
Já už budu tedy hodný a další chrastící kabely nebudu již stříhat a hledat v nich zkraty,ale nacpu to vše do krabice a odešlu k reklamaci nepostříhané.

Jste pro?
Nebo raději koupíme originály DPA a budeme se dívat,jak to děti a různí neukáznění muzikanti neukázněně používají????????? Kus za 11tisíc?

Vymáčkněte se,pokud máte nějaký návrh.
Mě na tom docela vadí,že jsou ty "originál" kabely zbytečně dlouhé.
Je to přesně 2 metry.
Možná,že výrobce počítá s tím,že když se to nechca přišlápne a utrhne,tak bude dost zbytků na to,aby se to nějak "nadvázalo"??
Nějak tak,jako když se pouští nyní na podzim draci a při zasukování se to všelijak poškube atd...
Už raději končím,než mě někdo seřve,že si dělám v takové neutěšené předvolební atmosféře prču z vážných věcí.

To je docela možné o tom nadstavování,že?/////// Co????

Tak díky za to,že jste někteří drželi palce. Jak vidíte pomohlo to.

Zatím hola. Tyl

zblebt
Administrátor
Příspěvky: 349
Registrován: pon 09. kvě 2011 14:45:02
Bydliště: Svatováclavská 905 UH

Re: spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Příspěvek od zblebt »

No, já bych si dovolil tvrdit, že jeden nebo dva originály bychom využily. :)

Primáš a kontrabas. To chce ale taky potom, aby tam byla ta jinde zmiňovaná obsluha u pódia pořád a hned to z houslí sundala, nandala zpátky apod. Na koncerty CM by to byla bomba, festivaly a přehlídky CM ale samozřejmě na stativu a s jiným kouskem.

Zase ale netvrdím, že je nutně potřebujeme a že bychom neměli co tam dát, máme výborné AKGčka a ty druhé kulové v tělové barvě, tohle je spíš tak, že víme, že by se to využilo, kolikrát do roka, toť otázka.

Pokud konečně pošlou kusy, co nebudou chrastit, tak je budu velmi rád používat, musí se to pořádně ozkoušet, kromě kabelu proti tomu mikrofonu nic nemám, je to trochu tupější, ale to je přesně to, co ty husle chcou.
Jan Bednář, web admin. 774 317344
Obrázek
basa, zvuk, mix.

ondrabas
Bedňák
Příspěvky: 1
Registrován: pon 14. lis 2016 15:09:59

Re: spolehlivost kopií DPA d:vote 4099/ CC100

Příspěvek od ondrabas »

Ahoj ve spolek,

pořídil jsem si jeden kus CC100 na kontrabas. Chtěl bych mikrofon zapojit do basového komba. Prosím poraďte mi, co budu potřebovat ke zprovoznění? Napájení? Předzesilovač?

Děkuji
Ondra

Odpovědět